Bieg SOUVRE 2019 za nami!

15. września na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków nie brakowało sportowych emocji i świetnej zabawy. Sportowe zmagania towarzyszyły już od wczesnych godzin porannych. Rozpoczęliśmy Turniejem o Puchar Prezesa Souvre. 5 drużyn walczyło o wyjątkowe wyróżnienie. O dobrą rozgrzewkę piłkarzy zadbali profesjonalni sportowcy z klubu sportowego Soccer KIDS. Podczas I Turnieju o Puchar Prezesa Souvre najlepsi okazali się piłkarze Wojciecha Piechocińskiego – 2 Be Rich i to oni stanęli na najwyższym miejscu na podium.

O artystyczno-rozrywkową atmosferę na murawie zadbali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu. Licealiści pokazali wysoką klasę podczas pokazu gimnastyczno-akrobatycznego i zebrali gromkie brawa od publiczności.

Kolejna część wydarzenia przeniosła się na lekkoatletyczną bieżnie, gdzie najmłodsi fani sportu zmierzyli się na dystansach 100, 400 i 800 metrów. Motywację do działania dodały wszystkim tancerki ze szkoły tańca Raz, Dwa, Trzy z Inowrocławia, które zaprezentowały choreografię w mistrzowskim stylu.

Na mecie na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal, a najszybsi stanęli na podium i otrzymali pamiątkowe nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Inowrocławia oraz firmę Souvre. Przez cały czas trwania sportowych zmagań swoją sprawność fizyczną najmłodsi uczestnicy Pikniku Rodzinnego mogli również sprawdzić w Strefie KIDS gdzie czekała na nich masa atrakcji, torów sprawnościowych i konkursów.

Fani biegania, amatorzy i profesjonalni sportowcy stanęli na linii startu o godzinie 15:00 po sygnale dźwiękowym z pistoletu startowego wystrzelonego przez Prezydenta Inowrocławia – Ryszarda Brejzę – oraz prezesa Souvre – Waldemara Smolińskiego biegacze wystartowali w dwóch dystansach, na 5 i 10 km. Pobiegli ulicami miasta, trasą atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Najszybsi na mecie okazali się:

Klasyfikacja Kobiet 5 km

1. Ewa Jagielska

2. Klaudia Kazimierska

3. Anna Nowakowska

Klasyfikacja Kobiet 10 km

1. Patrycja Talar

2. Izabela Hańska

3. Magdalena Tyjas

Klasyfikacja mężczyzn 5 km

1. Jakub Felczak

2. Maciej Maćkowski

3.Tomasz Waszczuk

Klasyfikacja mężczyzn 10 km

1. Marcin Zagórny

2. Leszek Wołoszczak

3. Rafał Sobieralski

Pełna lista wyników jest dostępna TUTAJ.

Zobaczcie jak bawiliśmy się w tym roku! Galeria III Biegu Souvre