Za nami meta I Biegu Souvre!

360 uczestników biegów głównych, dwa dystanse: 5 i 10 km oraz 11 000 zł w puli nagród – I Bieg Souvre przeszedł do historii jako wyjątkowe święto sportu.

Na inowrocławskim Stadionie Miejskim Prezydent Miasta Inowrocławia, Pan Ryszard Brejza oraz Prezes firmy Souvre Internationale, Pan Waldemar Smoliński oficjalnie rozpoczęli święto sportu, które na stałe wpisze się do kalendarza imprez biegowych. – W Inowrocławiu, mieście uzdrowiskowym, mamy przyjemność gościć międzynarodowe grono biegaczy. Wszystkim życzę powodzenia i niech wygrają najlepsi – wybrzmiało powitanie Pana Prezesa. O godz. 11:30 rozpoczęły się dwa biegi główne na 5 km i 10 km. Na starcie zebrało się 360 dorosłych zawodników, którym towarzyszyła liczna grupa kibiców.

Zdrowa rywalizacja

Oto klasyfikacja końcowa zawodników, którzy stanęli na podium i odebrali nagrody:

KATEGORIA OPEN – 5 km:

Błażej Brzeziński z Bydgoszczy – 15:35

Marek Kowalski z Żukowa – 15:46

Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego – 15:58

KATEGORIA OPEN – 10 km:

Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia – 31:00

Damian Kabat ze Stargardu – 31:13

Mykola Gorbusko z Bender – 31:16

Partnerzy Souvre Internationale, którzy brylowali na dystansie 10 km otrzymali nagrodę specjalną – wycieczkę zagraniczną na uroczyste obchody II rocznicy istnienia firmy.

Zawodników z 3 pierwszych miejsc na obu dystansach uhonorowano pucharami, a atrakcjami imprezy były m.in. strefa fit, strefa gastronomiczna i plac zabaw dla dzieci, a pozostałymi nagrodami – pamiątkowe medale dla uczestników, którzy ukończyli bieg.

Dziecięca radość

Atrakcje dla całych rodzin rozpoczęły się już o godz. 10:00. Dzieci odebrały pakiety startowe Był słodki poczęstunek, żywe maskotki i dmuchany plac zabaw. Dzieci wzięły udział w biegach na 100 m, 400 m i 800 m. W szranki stanęło 100 pociech, które z uśmiechem na ustach odebrały na mecie pamiątkowe medale. Wydarzeniu towarzyszyła energetyczna muzyka okraszona komentarzem konferansjera.

Moc atrakcji

Dorośli mogli skorzystać ze strefy fit przygotowanej przez Studio Figura oraz gabinet fizjoterapii Kinesis. Nie zabrakło smacznych posiłków serwowanych przez restaurację Kamień i Drzewo. Fani motoryzacji rozkoszowali się widokiem luksusowych samochodów marki Mercedes, które przyjechały na Stadion Miejski dzięki uprzejmości serwisu samochodowego MK SPEED. Dużym zainteresowaniem pań cieszyło się stoisko marki Souvre Internationale, przy którym Partnerzy prezentowali kosmetyki kolagenowe klasy premium, suplementy diety i ekskluzywne perfumy z Linii Francuskiej i Kontynentalnej.

Bieg na medal

Uczestnicy wydarzenia pozytywnie ocenili organizację I Biegu Souvre. Do biura Souvre spływają podziękowania za miło spędzony czas. Sportowcy chętnie wyrażają swoje opinie w sieci. – Dzięki za bieg i za super atmosferę! – komentuje Michał. Jak na pierwszy raz, to organizacja bardzo dobra i trasa dobrze oznaczona –  dodaje Asia. Uczestnicy nie mogą doczekać się kolejnej edycji. – Organizacja była świetna, niczego nie zabrakło. Wszystko było super i to jak na pierwszy raz to gratuluję! Pozdrawiam i do zobaczenia w przyszłym roku – pisze Marcin.