Kogo spotkamy podczas I Biegu Souvre?

Bieg Souvre to wyjątkowa okazja ku temu, aby spotkać wybitnych, polskich biegaczy oraz osoby, których historie inspirują fanów tej dyscypliny sportu. Poznajcie sylwetki kilku z nich.

Utytułowany sportowiec

Arkadiusz Gardzielewski w 2010 roku zajął drugą lokatę na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy, wywalczył kwalifikację do Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych, na których zajął 76. miejsce. W maju 2010, w Gdańsku, wywalczył tytuł wicemistrza Polski w biegu na 10 km. 31 października 2010, w Atenach, zajął drugie miejsce w Wojskowych Mistrzostwach Świata w Maratonie.

Król długich dystansów

Błażej Brzeziński to polski lekkoatleta, którego mocną stroną sią biegi długodystansowe. Sześciokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski seniorów – ma w dorobku dwa złota (Dębno 2011, bieg maratoński i Bydgoszcz 2013, bieg przełajowy na ok. 12 kilometrów), dwa srebrne krążki (Piła 2010, półmaraton i Warszawa 2013, maraton) oraz dwukrotnie brąz (Warszawa 2014 i 2016 w maratonie). Pan Błażej reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata i Europy w biegach przełajowych. Jego rekord życiowy na maratonie wynosi – 2:11:27 (24 września 2017, Warszawa).

Biegał po oceanie

Kazimierz Musiałowski mówi, że bieganie nauczyło go odpowiedzialności, zorganizowania i uczciwości, dzięki czemu nabył cech prawdziwego maratończyka. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej, pomysłodawca projektu Nordic Walking za Uśmiech oraz fan zespołu The Beatles. Autor książki „Bieganie po oceanie”, wydawca publikacji „Przyjaciele z maratońskich tras”.

Promotorka zdrowego stylu życia

Adrianna Jeszka angażuje się w prowadzenie własnej strony na Facebooku, na której stara się dotrzeć do osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania. Sama wyszła z ciężkiej choroby dzięki biegowej pasji. Niedawno zadebiutowała w gnieźnieńskim półmaratonie. Jeśli zdrowie pozwoli i znajdzie sponsorów, w przyszłym roku zdobędzie Korony Półmaratonów Polskich. Piękna kobieta i ambitna biegaczka każdego dnia motywuje do samodoskonalenia.