Weź rozbieg z Souvre

Zamierzasz wystartować w biegu na 5 km? Skorzystaj z treningu interwałowego, który pomoże Ci utrzymać właściwe tempo. Jeśli chciałbyś ukończyć „piątkę” w 25 minut, każdy kilometr będziesz musiał pokonać w 5 minut. W trakcie przygotowań do Biegu Souvre przeprowadź kilka treningów polegających na 5-krotnym pokonaniu 1 kilometra w czasie 5 min. Pomiędzy poszczególnymi odcinkami rób 3-minutowe przerwy na marsz. Pamiętaj, że sukces tkwi w systematyczności treningów.

Rozciągnij mięśnie przed i po biegu. Elastyczny układ ruchu pomoże zapobiegać urazom. Stretching jest jego integralną częścią każdego treningu biegowego. Jeśli opuścisz ćwiczenia, Twoja sesja treningowa będzie niepełna. Skłony, wymachy ramion, wypady to czynności od których powinieneś zacząć każdy bieg.

Planuj i ustal swoje tempo. Stwórz własny harmonogram treningów. Z tygodnia na tydzień powinieneś wydłużać czas poświęcony na bieganie o 10%. Pamiętaj, że Twoje biegowe tempo powinno być takie, żebyś był w stanie swobodnie rozmawiać.

Zadbaj o zdrową dietę. Dodaj organizmowi energii, która doda Ci skrzydeł podczas długiego dystansu. Skorzystaj z poniższych wskazówek:

– utrzymuj stosunek składników odżywczych na poziomie: 20%  białek, 30% tłuszczów i 50% węglowodanów,

– unikaj cukrów złożonych – zamiast słodyczy, jedz owoce i warzywa,

– upewnij się, że nie przyjmujesz za dużo kalorii – biegacz, który tygodniowo pokonuje 30-40 km, powinien spożywać około 2500 kalorii dziennie,

– zażywaj suplementy diety, np. Suplement diety Na Stawy Souvre – to dobry sposób
na osiągnięcie przewagi na trasie.

Nawadniaj organizm. Pij wystarczającą ilość płynów, aby organizm był odpowiednio uwodniony podczas biegu. Zbyt mały poziom nawodnienia może być przyczyną nudności lub duszności. Pamiętaj, aby podczas treningu mieć przy sobie dużą ilość wody, aby podczas Biegu Souvre wiedzieć ile i jak często przyjmować płyny. Ważna wskazówka: chodź podczas picia – nie pij wody w trakcie biegu, ponieważ może to doprowadzić do zaksztuszenia.

Wystartuj w konkursie Weź rozbieg z Souvre. Regularnie trenujesz? Każdego dnia stosujesz suplementy diety Souvre? – pokaż nam, jak wyglądają Twoje przygotowania do biegu! Do wygrania są 3 potrójne pakiety startowe (dla każdego Laureata i dwóch wskazanych osób). Szczegóły na Facebooku i w Strefie Partnera.