Dogoń zdrowie z Souvre…

Bieganie to świetny sposób na kształtowanie zgrabnej sylwetki zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale to nie jedyna zaleta tej aktywności fizycznej. Nawet krótki jogging sprawi, że odkryjesz w sobie pokłady pozytywnej energii i będziesz lepiej skoncentrowany, co pozwoli Ci osiągnąć wyznaczone cele. Znając korzyści wynikające z regularnego uprawiania tego sportu, przekonasz się, że bieganie jest dla Ciebie!

W zdrowym ciele…

… zdrowy duch! Chcesz poprawić kondycję fizyczną i zadbać o zdrowie? Badania potwierdzają, że bieganie obniża poziom złego cholesterolu, a jednocześnie przyczynia się do zwiększenia wydolności płuc. Ponadto ruch wspiera pracę układu odpornościowego i zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów. Biegając, zyskujesz na sile, ponieważ im więcej się ruszasz, tym więcej tlenu dostarczasz wszystkim komórkom Twojego organizmu.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Kolejna zaleta biegania wiąże się z profilaktyką chorób cywilizacyjnych. Wielu lekarzy zaleca ten sport pacjentom we wczesnych stadiach cukrzycy, nadciśnienia i osteoporozy. Regularne treningi zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału serca, ponieważ ruch pozwala tętnicom zachować ich elastyczność i wzmocnić serce. Bieganie usprawnia także funkcjonowanie stawów, co czyni nasze ruchy bardziej skoordynowanymi, a tym samym chroni przed dokuczliwymi kontuzjami.

Odważ się!

Bieganie jest jedną z najlepszych form aktywności fizycznej, jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy lub utrzymać stałą wagę. To świetny sposób na skuteczną redukcję masy ciała, drugi pod względem szybkości kalorii spalonych na minutę, zaraz po biegach narciarskich. Ilość spalonych kalorii zależy od intensywności biegu, która powinna być dopasowana do preferencji biegacza i jego kondycji.

Poznaj swoje możliwości

Nie wszystkie korzyści płynące z biegania dotyczą tężyzny fizycznej. Treningi wpływają także na wzrost pewności siebie i poczucia własnej wartości. Dzięki nim przekonasz się, na co Cię stać i z czasem poczujesz satysfakcję z coraz lepszych wyników. Poprzez ustalanie celów warto zadbać o optymalną stymulację, która pozwala na podjęcie jakiegoś wyzwania i jednocześnie daje szansę na jego realizację.

No stress!

Jesteś zdenerwowany przed ważnym spotkaniem biznesowym? Idź pobiegać. Stres jest najczęstszą przyczyną problemów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Może też zmniejszyć apetyt i negatywnie wpłynąć na jakość snu. Kiedy biegasz, stymulujesz ciało do wydzielania większej ilości energii i hormonów szczęścia, czyli endorfin, które naturalnie poprawią Twoje samopoczucie. Dobrze dotleniony mózg znacznie sprawniej pracuje, łatwiej wówczas o dobrą koncentrację i pozytywny nastrój.